,,Baśka’’ na Kaszubach i Pomorzu cały czas się rozwija i stąd powstał pomysł nowych rozgrywek, dopasowanych do nowej odmiany ,,Baszka Méster’’

. System gry oraz punktacja ,,Baszka Méster’’ powodują, że atrakcyjność rozgrywek Ligi Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster  2012 - 2013  będzie dla drużyn i zawodników bardzo ciekawą formułą rywalizacji oraz ciekawym doświadczeniem.

Organizator:  Pomorski Sport - Kaszëbe Baszka                                  

 Terminarz:

29 grudzień 2012 r. – godz. 16

26 styczeń 2013 r. – godz. 16   

23 luty 2013 r. – godz. 16                   

23 marzec 2013 r. – godz. 16

27 kwiecień 2013 r. – godz. 16

25 maj 2013 r. – godz. 16                   

29 czerwiec 2013 r. – godz. 16 ( ostatni turniej Ligi Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster )

 Kaszëbe Baszka Méster zapewnia wszystkim drużynom oraz zawodnikom równe szanse i rywalizację o zwycięstwo do ostatniej kolejki. Główną ideą powstania ,,Baszki Méster’’ było to że, gdy zawodnicy siadają do stołu mają mieć równe szanse. Stara ,,Baśka’’ nie jest w stanie tego zagwarantować. Jako przykład można podać zawodnika, który zagrał Cichą’’, wartość gry została czterokrotnie skontrowana czyli podwyższona. Zawodnik wygrywając ,,Cichą’’ miał 192 punkty stolikowe, co w starym systemie punktowania pozwalało wygrać od razu cały turniej. Cała rozgrywka trwała około 1 minuty. Można powiedzieć, że już było po turnieju ponieważ zawodnik grał spokojnie i mógł dowieźć punkty do końca gry. Dzisiaj takiej możliwości nie ma, ponieważ nawet gdyby zdobył podobne punkty to otrzyma max. 6 punktów. Za chwilę siada do nowego stolika i tutaj może zdobyć 0 punktów, podobnie w pozostałych 2 rundach. ,,Baszka Méster’’ to równe szanse dla wszystkich, zawodnik musi posiadać umiejętności, wyczucie rywali, szczęście w kartach i dopiero wtedy jest mistrzem. Zawodnicy zdobywają punkty dla drużyny, wszyscy są zmotywowani, nawet po nieudanej rundzie można w pozostałych nadrobić straty. Dzięki tak aktywnej punktacji zawodnicy też nie nudzą się, cały czas są zmotywowani do walki o punkty. Dlatego mamy odzywkę ,,Méster’’, która jest zwieńczeniem nowej ,,Baszczi’’ - ,,Baśki Mistrzów’’.

Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster  2012 -2013 to elitarne rozgrywki dla najlepszych – ilość miejsc ograniczona. Drużyny grają systemem - Kaszëbe Baszka Méster, Drużyny 4-osobowe (zawodników można zmieniać). Miejsce – Kaszubska Reustaracja Regionalna „Mùlk’’ o wysokim standardzie. Można powiedzieć, że rozgrywki będą toczone w ekskluzywnych warunkach. Dlatego organizatorzy bardzo proszą, żeby panowie grali w koszulach i kamizelkach. Dla zwycięzcy Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster 2012 -2013 jako nagrodę główną przewidziano telewizor 32’.

Miejsce rozgrywek:  Kaszubska Reustaracja Regionalna „Mùlk’’ - ul. Kaszubska 63, Miszewko       

Zapisy i informacje pod nr tel. 502 244 862  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster 2012 - 2013 „Baszka Méster’’ po kaszubsku można odczytać jako ,,Baśka Mistrzów’’. Organizatorzy zapewniają wysoki poziom rozgrywek, nagrody, sportową oprawę oraz możliwość grania z najlepszymi drużynami na Pomorzu i Kaszubach. Wszystko to w ,,Kaszubskiej Reustaracji Mùlk - Gotujemy z sercem’’, która otwiera drzwi dla ,Baśkarzy’’.         

         

Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster 2012 -2013 będzie rozgrywana systemem ,,Baszka Méster’’ - która jest najbardziej sportową odmianą ,,Baśki’’. Dotyczy to zmiany systemu punktacji za przegraną grę przez tzw. ,,Starego’’, w przypadku przegranej ,,Stary’’ przegrywa bez kary. Druga zmiana, dotyczy zmiany systemu punktacji, zawodnik otrzymuje punkty za wygranie stołu - max. 6 punktów. Zrezygnowano także z rozgrywania tzw. ,,boków’’, Ostatnią zmianą jest dołożenie dwóch nowych rodzajów gry, odzywki ,,Méster” - gdy zawodnik ma cztery asy oraz ,,Zolo Bieda’’, jeżeli zawodnik ma na ręku - cztery dziesiątki.

Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster 2012 - 2013 drużyny oraz zawodnicy będą zdobywać punkty w poszczególnych turniejach, które będą dodawane do klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej. Mistrzami zostaną drużyny oraz zawodnicy, którzy zdobędą najwięcej punktów. W przypadku równej liczby punktów dużych o miejscach będą decydować punkty stolikowe (+/-). Liczba miejsc w rozgrywkach jest ograniczona  dlatego Organizatorzy zapraszają do jak najszybszego zgłoszenia swoich drużyn.

Liga Mistrzów Kaszëbe Baszka Méster 2012 - 2013 swój udział potwierdziły już drużyny, które w tym roku odnosiły największe sukcesy: SPORTING Leżno - Mistrz Europy, POGODNI Dziemiany - Mistrz Polski, FOX Gdynia - zdobywca Pucharu Polski, NIEPOZORNI Dziemiany - zdobywcy Pucharu Kaszub oraz PKA Gdynia - Mistrzowie Kaszub w ,,Bãszka Méster’’. Z czołowych drużyn swój udział w Lidze Mistrzów już potwierdziły: GKS Sierakowice, BAZUNY Żukowo, KASZEBE BASZKA Nowa Karczma, GRYF Żukowo, SOKÓŁ Stężyca, WEJHER Wejherowo. Jeżeli chcesz się zmierzyć z najlepszymi to zapraszamy do Restauracji Mùlk - pamiętaj liczba miejsc ograniczona prosimy o zgłoszenie drużyny, decyduje kolejność zgłoszeń.